Wyślij stronę znajomemu

Jak korzystać z tych zasobów

Studenci i uczniowie

Studentów i uczniów wszystkich grup wiekowych zachęcamy do korzystania z zawartości tego archiwum jako podstawy dla projektów szkolnych, akademickich i innych.

Nauczyciele

Nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wykładowców uniwersyteckich i inne osoby związane z edukacją zachęcamy do rozważenia, jak wykorzystać informacje zawarte w tym archiwum na lekcjach, wykładach lub w trakcie innych zajęć edukacyjnych.

Badacze zajmujący się historią, polityką i naukami społecznymi

Przez sześćdziesiąt lat studenci i uczniowie, a także nauczyciele i wykładowcy pozbawieni byli informacji o tym aspekcie tła drugiej wojny światowej. Nadszedł czas, by napisać na nowo podręczniki historii, politologii i nauk społecznych. To archiwum jest podstawowym źródłem informacji dla takiego przedsięwzięcia.

Politycy

Nie do przyjęcia jest fakt, że politycy na wszystkich szczeblach służby społecznej nie mają świadomości tych ważnych faktów historycznych. Jeśli jako polityk nie wiesz, kto ostatecznie ponosi odpowiedzialność za najważniejsze wydarzenie polityczne współczesnej historii i katastrofę światową, do jakiej wydarzenie to doprowadziło, jak możesz zapobiec takim wypadkom w przyszłości?

Media

Jeżeli jesteś dziennikarzem lub komentatorem politycznym, odpowiadasz za ścisłość relacji i dostarczanie rzetelnej informacji. Jak sprostasz temu wymaganiu, jeśli nie przyczynisz się do poprawienia historii i pozwolisz, by nadal skrywała ją zasłona niewiedzy?

Wszyscy pozostali odbiorcy

Wszyscy obywatele kuli ziemskiej, zwłaszcza młodzież, mają prawo znać prawdę o wydarzeniach historycznych. Jak mogą być odpowiedzialnymi obywatelami, jak mogą przyczyniać się do tworzenia lepszego świata, jeśli nie angażują się w poszukiwanie prawdy o tak ważnych wydarzeniach, jak II wojna światowa?

 

To internetowe archiwum może być Twoim przewodnikiem!
Strona domowa | O naszym archiwum | Strona kontaktowa